RehberlikYKS

Nasıl Ders Çalışmalıyız? Verimli Ders Çalışmak

Öğrencinotu platformunun üyelerinden ilk makale nasıl ders çalışmalıyız ve verimli nasıl ders çalışabiliriz?

1 – ZAMAN

Türkçe’de paragraf soruları ile sözel mantık ve matematikte problem sorularıyla sayısal mantık soruları çok fazla vakit harcıyor. Eski sistemde fen veya sosyal bilgilerden kalan zamanı Türkçe ve matematiğe dağıtabiliyorken artık böyle bir şansımız yok. Çünkü fen ve sosyal bilimler testinde soru sayısı yarı yarıya azaldı. Bu yüzden sınava kadar zaman tutarak soru çözmeliyiz. 

2-SORU ÇÖZÜMÜ

Türkçe’de yazım yanlışı, imla, noktalama, anlatım bozukluğu, ses bilgisi, sözcükte yapı gibi konuları tamamladıktan sonra bolca soru çözün. Ancak Türkçe netimizi belirleyecek konu paragraf! Bunun için de her gün en az 20 paragraf sorusu çözmeliyiz (şahsen ben öyle yapıyorum.) Bu sayede anlama yeteneğimiz artacak ve paragraf sorularını daha hızlı çözebileceğiz. Matematik’te ise sayısal sorulardan ziyade problem sorularına yoğunlaşın. Günlük 20 problem sorusu çözerek TYT sınavında matematikte 30’un üzerinde net yapabiliriz. 

3- DENEME ÇÖZÜN

Sınava iki ay kala her gün deneme çözün!

Konuları bitirdikten sonra NİSAN ayından itibaren her gün 1 deneme çözün. Denemelerde yapabileceğiniz maksimum neti görürken eksiklerimizi de görüp tamamlayabiliriz.

Konuya eklemek isterizki denemelerinizi sitemizden indirebilirsiniz yeni müfredat bir çok denemenin pdf hali sitemizde mevcuttur herkese bol çalışmalar :).

[zombify_post]

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Akın kardeşim mail üzerinden ulaşırsan kazandığın kitapları iletelim. Hangi kitapları istiyorsan onuda belirt lütfen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı