Haber

DGS Ek Tercih Tarihleri Belli Oldu

DGS(Dikey Geçiş Sınavı) sonuçlarının açıklanmasından sonra adaylar, yerleşebilmek için ek tercih zamanının gelmesini sabırsızlıkla bekliyordu. Ek tercihler sayesinde adaylar, boş olan kontenjanlara yerleşebilecekler.

ÖSYM, ek tercih yapmak isteyen adaylardan bunun karşılığında belirli miktarda bir ücret talep ediyor. Bu ücret karşılığında 2018-2019 akademik yılı için öğrenciler ek tercihte bulunacaklar.

Dikey Geçiş Sınavı için ek tercihin ne zaman yapılacağı ÖSYM tarafından duyuruldu. Açık öğretim ve meslek yüksekokullarından mezun olan kişiler bu ek tercihler ile boş kalan kontenjanlara yerleşecekler. Peki, DGS ek tercihleri ne kadar sürecek?

2018 yılı DGS ek tercihleri 11 – 16 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek. Tercih yapmak için ÖSYM’nin resmi sitesinden adayların T.C. kimlik numaraları ve kendi belirledikleri şifre ile giriş yapmaları gerekmektedir. Bundan sonra ise site üzerinden tercihlerini gerçekleştirebileceklerdir. Bunun dışında ÖSYM’ye posta ile yada elden verilen tercihler ÖSYM tarafından kesinlikle kabul edilmeyecek. 2018-DGS Ek Yerleştirme için belirtilen ilke ve kurallar açıklanmış olacaktır. Bu bağlamda adayların istenen koşulları yerine getirmesi şarttır.

EK TERCİH BAŞVURU ÜCRETİ

2018 DGS ek yerleştirme için 15 TL gibi bir ücret gerekmektedir. Ek yerleştirme için tercih yapmak isteyen adayların bu ücreti ödemesi şarttır. Bu ücreti ödemek için ÖSYM’nin resmi internet sitesinde e-İŞLEMLER içerisinde yer alan ÖDEMELER sekmesinde belirtilen yolları izleyerek ödeme işlemi tamamlanabilir. Ek yerleştirme için tercih yapmak isteyen adayların 11-17 Ekim tarihleri arasında bu ödemeyi gerçekleştirmeleri gerekmektedir. 17 Ekim 2018 tarihinde saatler 23:59 gösterdikten sonra ödemeler kabul edilmez. Bu bağlamda ödemeyi bu tarih ve saatten önce yapmanız şarttır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı